Вагітність. Планування вагітності. Етапи планування вагітності.
Планування вагітності один з найважливіших і найвідповідальніших періодів життя будь-якої жінки. Звичайно ж, зазвичай буває, що серйозні думки про здоров'я майбутнього малюка часто приходять разом з вагітністю, коли змінити що-небудь буває пізно.
За даними медичної статистики у абсолютно здорових молодих людей ризик народити неповноцінну дитину становить 5%. Це звичайно ж не багато, але не забувайте, ключове словосполучення в попередньому реченні - абсолютно здорових.
Про планування вагітності в цивілізованому світі говорять уже давно. У цій статті ми спробуємо виділити головні його аспекти.
Готуючись до вагітності подружжя повинно пройти глибоке медичне обстеження, для запобігання можливих проблем у майбутньому. Планування вагітності потрібно починати з відвідин лікаря генетика. Саме він може скласти родовід, визначити причетність родини до групи ризику. Після чого вкаже на ті дослідження, які вам буде необхідно пройти.
При плануванні вагітності потрібно розуміти, що будь-які вірусні інфекції треба виявити і пролікувати ще до зачаття, адже вони можуть призвести до дуже небажаних результатів (навіть до викидня). Наприклад, якщо в ході дослідження стає очевидним, що у жінки відсутній імунітет до краснухи, тоді рекомендується зробити щеплення за три місяці до вагітності.
Важливий крок у плануванні вагітності - вивчення хромосомного набору майбутніх батьків. У Європейських країнах це процедура звичайна справа для подружжя і стоїть на рівні з аналізом крові й резус-фактора. Проходити аналіз зобов'язані обоє батьків, адже майбутня дитина отримує половину хромосом від тата, а половину від мами. Порушення хромосомного ряду, так звані хромосомні перебудови можуть передаватися у спадок і абсолютно здоровими батьками. Коли дитина "отримує" небажану перебудову від одного з батьків, можливий дисбаланс. І в такому випадку ризик народження дитини з хромосомною патологією зростає в кілька разів.
Запобігти цьому можна шляхом обстеження до вагітності, при якому перебудови в хромосомному наборі подружжя будуть виявлені вчасно. Планування вагітності це важливий крок для подружжя, тому вони повинні повністю відмовитися від шкідливих звичок: куріння, наркотиків, алкоголю за півроку до зачаття. Вагітність складається з декількох періодів. Найважливіший період вагітності - перші 12 тижнів, коли йде закладка органів малюка. У цей період майбутня мати повинна харчуватися повноцінно - в раціон повинні входити вітаміни, виключити негативні емоції і всякого роду стреси. Прийом лікарських препаратів також не бажаний в цей період, теж стосується і хімічних добавок.
Під час планування вагітності, а також при вагітності кожна жінка повинна пройти ряд досліджень. Головними з яких є обстеження на вірусні інфекції, такі як герпес, краснуху (період вагітності до 10 тижнів), ультразвукове дослідження (11-12 та 20-22 тиждень), а також визначення рівня спеціальних білків (16-20 тиждень).
Обстеження та діагностика здоров'я батьків є ключовим етапом у планування вагітності і дозволяє виявити більшу частину вродженої та спадкової патології, що допомагає запобігти народження хворої дитини. Зупинимося детальніше на тих аналізах, які потрібно здати при плануванні вагітності.
1. Терапевта (для визначення загального стану здоров'я)
2. Звичайний (з пальця) аналіз крові.
3. Звичайний аналіз сечі.
4. Стоматолога (безліч інфекцій потрапляють в організм саме через зуби).
5. Обстеження у гінеколога, для виключення патології шийки матки потрібно пройти кольпоскопію
6. Майбутня мама і майбутній тато повинні здати кров, що б визначити групи крові й резус-фактора (планування вагітності неможливо без цього аналізу). Розглянемо два можливих варіанти:
• у вас позитивний резус-фактор - добре, ми вас вітаємо, труднощів немає;
• при негативному резус-факторі - виникає необхідність аналізу крові на антитіла до резус-фактору (зауважте, це потрібно проводити навіть якщо у чоловіка резус також негативний). При позитивному аналізі, вагітність на даному етапі виключена, потрібно змінювати стан. При негативному результаті - можна переходити до наступного етапу в плануванні вагітності. Але будьте уважними, цей аналіз потрібно повторювати кожен місяць, приблизно починаючи з 7 -8 тижня вагітності. За умови, що у жінки перша група крові, а в чоловіка будь-яка інша; у жінки - другий, а в чоловіка третя або четверта; у жінки третій, а в чоловіка друга чи четверта може спостерігатися несумісність за групою крові. За прикладом аналізу на антитіла до резус-фактору, потрібно проходити аналіз на групові антитіла (також раз на місяць, починаючи з 7-8 тижні).
7. Глибокий аналіз наявності антитіл у крові. Тільки кількісний аналіз допоможе визначити присутність антитіл до різних вірусів, таких як, наприклад, краснухи. Цікавитися у своїх батьків хворіли вони краснухою не має сенсу, тому що точно знати це неможливо - хвороба часто ховається під маскою ГРЗ. Докладну і правильну інформацію може дати тільки аналіз.
8.Ультразвукове дослідження органів малого тазу.
9. Майбутні батьки повинні пройти обстеження на інфекції: звичайний мазок, полімеразна ланцюгова реакція. Дані види аналізу спрямовані на виявлення прихованих інфекцій, які можуть впливати на планомірний перебіг вагітності, таких як: герпес, хламідіоз, мікоплазмоз.
10. Що б розуміти в якому стані ваші яєчники потрібно вести графік базальної температури. Для цього кожен день зранку лежачи в ліжку вимірюйте температуру в прямій кишці термометром. Якщо ви порушили режим (проспали і провели процедуру пізніше) або у вас особливі обставини (наприклад, поганий сон, менструація, приймаєте курс ліків, секс, поганий сон) відзначте це в спеціальній графі. Звичайно ж, якщо ви хочете що б дані мали повний інформативний характер, записуйте їх протягом трьох циклів або більше. І бажано - не під час, а при плануванні вагітності.
11. Лікар може також дати вам призначення на гормони, якщо у вас будуть спостерігатися деякі відхилення, наприклад такі як: нерегулярні місячні, надмірна наявність волосся, важкий менструальний цикл, ожиріння або худота
12. Необхідно також пройти аналіз на згортання крові. Адже від цього показника залежить наявність корисних речовин у вашому організмі для плоду.
Якщо є якісь порушення, то слід виявити їх на першому етапі вагітності.
Всі ці процедури на етапі планування вагітності необхідно пройти, якщо ви дійсно хочете мати здорову дитину.
Вагітність - справа відповідальна і має бути добре продумана. Щоб допомогти вам, ми пропонуємо кілька порад на стадії планування вагітності.
Планування вагітності. Ми радимо.
Вагітність потрібно планувати, бажано ведучи здоровий спосіб життя. Нагадуємо ще раз і настійно рекомендуємо забути про алкоголь та тютюн. Не забувайте, що пасивне куріння не менш шкідливе для майбутньої дитини ніж звичайне.
Якщо ви приймаєте протизаплідні препарати, перестаньте це робити.
Слідкуйте за своїм сном - він повинен становити 8 годин на добу.
Будьте уважні до простудних захворювань. Обмежте своє перебування в людних місцях, час проводите в парках чи скверах по далі від забруднених доріг. Що б зберегтися від нежиті користуйтеся оксаліновою маззю. Також можна користуватися і народними методами - обробляти носоглотку солоним розчином, закопувати ніс краплями з соняшникової олії, додаючи цибулю і часник. Взагалі по більше їжте цибулі та часнику для плоду це не шкідливо, а для вас буде хорошою профілактикою.
Вагітність - один з кращих етапів вашого життя. Насолоджуйтесь ним, отримуйте виключно емоції зі знаком плюс. Поганий настрій і психічний дисбаланс має поганий вплив як на вас так і на майбутню дитину. Чим більше посмішки і вашому малюку буде комфортніше.
Розгляньте свою роботу або навчання і продумайте чи шкідлива вона для плоду.
Тому на етапі планування вагітності і звичайно ж самої вагітності рекомендується різко обмежити своє перебування біля комп'ютера. Як показали дослідження комп'ютер дуже негативно впливає на здоров'я в період вагітності, аж до викидня. Тому радимо обмежити своє перебування біля комп'ютера.
Дуже важливим аспектом у планування вагітності є - харчування.
Планування вагітності. Харчування.
Раціон кожного з вас (майбутньої мами і тата) повинен бути правильним і відповідати поняттю здорове харчування. Тому, в період планування вагітності віддавайте перевагу не консервованим, копченим і жирним продуктам, а свіжим овочам і фруктами. Найважливішими складовими раціону батьків повинні стати капуста, зелень, горіхи, буряк, морква (ці продукти містять фіоліевую кислоту). Також слід звернути увагу на запас кальцію у вашому організмі. Він міститься в молоці і молочних продуктах.
Так як в період вагітності організму буде потрібно цілий ряд різних вітамінів і мікроелементів, то рекомендується вживати їжу в широкому асортименті, головне що вона була корисною.
Вагітність і шкідливі звички.
На етапі планування вагітності, як вже говорилося, доведеться також рішуче забути і назавжди розпрощатися з шкідливими звичками. Пити чи курити категорично забороняється під час вагітності. Тому намагайтеся позбавити себе цього «задоволення» ще до зачаття. До речі, у жінки, яка палить, можливість зачати дитину в три рази менше ніж у той, котра не палить. А при умові, що чоловік її також палить, відсоток невдач у зачаття ще більше. Чоловікові також не варто забувати про своє здоров'я. До речі, сперматозоїди дозрівають в чоловіку протягом 2,5-3 місяців. Тому протягом цього часу чоловік повинен вести виключно здоровий спосіб життя. Не варто також перегріватися, відмовитися від саун і лазень, адже перегрів організму має поганий вплив на репродуктивну функцію.
Планування вагітності та психологічна підготовка.
Не менш важливим у планування вагітності є психологічна підготовка. Вагітність закінчується народженням здорової дитини не тільки як наслідок гарного стану здоров'я організму матері і батька, запорукою успіху також є психологічна підготовка.
Стан нервової системи матері має колосальне значення для народження дитини.
Вагітність і пологи - це великий стрес для організму, і якщо молода жінка психологічно не готова до такого випробування, то їй краще відвідувати спеціальні заняття для вагітних, вони допоможуть підготувати жінку психологічно. Вагітність - одна з найбільш значних подій в житті кожної жінки. Тому вона повинна бути підготовленою. Поганий емоційний стан може викликати кисневе голодування дитини, адже стрес - це напруга, бурхлива реакція, і відповідно спазм судин. Навіть проста сімейна сварка може призвести до зміни гормонального фону.
Тому початкова стадія планування вагітності - це навчання мистецтву правильно реагувати на різні неприємності. Це повинні розуміти обидва майбутніх батьки. Планування вагітності - відповідальна робота як майбутнього тата так і майбутньої мами.
На закінчення статті хочемо сказати, що планування вагітності дуже важливий і відповідальний етап, тому підходьте до нього відповідально і стежте за своїм здоров'ям. Правильне харчування, обстеження у лікарів, відмова від шкідливих звичок, психологічна стійкість (і все це вчасно) - ось запорука успіху у народження здорового малюка, який буде радувати своєю усмішкою вас і весь навколишній світ. Вагітність - це перш за все обдумане рішення, не забувайте про це.
Перейти на сайт по теплым полам
< Попередня | Наступна > |
---|