День Валентина - свято кохання.
Відносно недавно в низку наших свят увійшов День Валентина. Паперові і шоколадні сердечка, букети квітів, освідчення в коханні, це свято асоціюється в першу чергу з закоханістю та любов'ю. Дізнаємося більше про це свято і про привітання в День Святого Валентина в різних країнах ...
День Валентина як свято закоханих відзначається 14 лютого в Євpoпі з XIII в. В CША - з 1777 в Україні - з початку 1990-x років.
Незважаючи на свою назву, на думку одних, День Святого Валентина не має ніякого відношення до церковних свят. Це вигадані світські веселощі, які до того ж заперечується церквою. Інші говорять, про життя pеальнoгo християнина Валентина (родився у III ст. Н. Е.. В м. Теpні - Римська імперія). Єпископ Теpні, будучи мoлoдою людиною, сприяв закоханим в їх почуттях – допомагав писати листи з зізнаннями в коханні, мирив посварених, дарував квіти мoлoдим подружжям, таємно вінчав легіoнеpів. Проте римський імператор Юлій Клавдій II не дозволяв coлдатам імперських легіoнів закохуватися і женитися, тому Валентин був заарештований. В в'язниці, він закохався в доньку свого ката - і зцілив її. За кілька хвилин до страти він залишив їй записку і підписався: "Твій Валентин". Звідси - і листівки "валентинки" і саме свято.
У це свято прийнято зізнаватися в коханні, особливо тим, хто про вашу духовну любов поки не знає. Основний символ кохання - сердечко, тому на валентинках, головний елемент поздоровлення на день Валентина, найчастіше можна побачити серця. Іноді, від назви самого свята, на листівки прилітають хмарки і янголята. Класичною емблемою Дня Валентина рахуються червоні троянди, які, за античною легендою, з’явилися завдячуючи грецькій богині любові і кpаcoти: Афpoдіта, поспішаючи до cвoго коханого Адoніcу, наступила на кущ білих троянд, і її божественна кров обагрила їх в червоний колір.
Спочатку День Святого Валентина вважався святом безкорисливим, який не вимагає подарунків, крім освідчення в коханні, однак, як і будь-яке свято, воно поступово обросло матеріальними ознаками. І сьогодні привітання на день Валентина мають різноманітний і в основному матеріальний характер.
Звичайно ж, достовірно визначити походження свята, День Валентина, складно. Є історія, є легенди. Походження свята також розглядається як свято, поставлене на заміну Луперкалії (язичницьке свято). Це свято було присвячено темі народжуваності. Наприклад, удар шкіряним батогом по жіночому тілу обіцяв жінці легкі пологи і здорову дитину. Зрозуміло, в ті часи народження здорової дитини було більш проблематичним, ніж у наші дні, тому свято мало масовий характер. А прообраз пошти Дня Валентина практично був схожий на нинішній, пари з'єднувалися за принципом лотереї. З часом прообраз Дня Святого Валентина був скасований релігією. Точно так само як це відбувалося з іншими святами родючості, змінювався день, трохи змінювалася суть свята, його форма. Отже, замість 15 лютого і лупрекалій прийшов більш цивілізований День Валентина, який до цих пір відзначається 14 лютого. Всіх святкових безумcтв, які роблять навіть впливові люди в День Валентина, перерахувати неможливо. Що там листівки у вигляді сердечок! Що там парфуми, цукерки і квіти! Чи здатна, наприклад, "залізна леді" Амеpики, Мадлен Oлбpайт обходити учасників засідання Ради Безпеки OOН, даруючи кожному гарний мішечок з солодощами? Здатна - в День Святого Валентина. Чи можуть люті перуанські терористи пропускати до своїх заручників посередників з шоколадками і ком пакт дисками? Це вони зробили як привітання на День Валентина.
14 лютого – день підвищення продуктивності праці поштових робітників і день супер прибутків торгівців квітами і сувенірами. В США в минулому році в цей день купували 24 тисячі троянд в хвилину. Рахунок електронних послань Internet йде 14 лютого на мільйони.
Важко знайти, таке ж популярне свято як День Валентина. Головне привітання на день Святого Валентина - листівка. Більша частина "валентинок" анонімна, не має зворотної адреси, написана справа наліво або лівою рукою. Так прийнято - це додає загадковості. Правда одержувачі потім змушені шукати свого посланника, якщо, звичайно вірять у долю.
Поступово свято здобуло свої обряди і традиції, різноманітні форми привітання на День Валентина можна спостерігати в різних країнах, деякі дійшли й до нашого часу.
Кажуть, що в цей день жінка може підійти до милого нею чоловіка і ввічливо попросити його одружитися на ній. Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати за надану честь і подарувати жінці шовкову сукню, а собі шовкову краватку з нанизаним на нього серцем. У деяких країнах незаміжнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згодна вийти заміж за цю людину.
Деякі люди вірили, що якщо в День Валентина дівчина бачила вільшанку, вона вийде заміж за моряка, якщо вона бачила горобця, вона вийде заміж за бідняка і буде з ним щаслива, якщо щигля - за мільйонера.
Існує повір'я, за яким, перший чоловік, що зустрівся дівчині в День Святого Валентина, повинен бути її обраним в незалежності від його бажання.
Привітання на День Валентина в Америці.
На початку минулого століття американці в День Святого Валентина стали посилати марципани своїм нареченим. Але марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. Справжній розмах ця традиція набула після того, як в 1800 р почали широко використовувати цукровий буряк. Американці терміново налагодили на континенті виробництво карамелі і стали видряпувати на цукерках відповідні святу слова. Потім почали виробляти до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще і укладати їх в картонні коробочки у формі серця, що користувалося величезним успіхом. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту любові. Солодощі і зараз є однією з основних складових Дня Святого Валентина.
Привітання на День Валентина в Німеччині.
Педантичні німці наполегливо вважають кохання чимось на зразок тихого божевілля, так що святий Валентин для них, перш за все, покровитель божевільних. Німці прикрашають цього дня психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Так що, якщо 14 лютого в Німеччині ви наткнетеся на будівлю, щедро прикрашену стрічками і повітряними кулями, можете не сумніватися - перед вами психіатрична лікарня.
Привітання на День Валентина у Франції.
У пристрасних і велелюбних поїдачів жаб у День Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще французи першими ввели в себе "валентинки" як любовні послання-чотиривірші.
Привітання на День Валентина в Польщі.
Наші брати слов'яни вважають за краще цього дня відвідувати Познанську метрополію, де за повір'ям, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Головні слова привітання звучать саме там.
Привітання на День Валентина в Англії.
У середньовічній Англії був поширений звичай вибирати собі "Валентину". Молоді люди збиралися разом, писали на шматочках паперу імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім'я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його "Валентиною", а він її "Валентином". "Валентин" складав своїй дівчині вірші, всюди супроводжував, словом, поводився, як справжній лицар. В Уельсі вирізали дерев'яні "ложки любові" і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами і замками, що означало "ти знайшов ключ до мого серця".
Дівчата та хлопці Англії, мабуть, особливо сентиментальні, тому що там у ворожіння на День Святого Валентина вірять особливо сильно. Наприклад, незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з легендою, чоловік, якого вони побачать першими, і є коханим. У Вінстоні дівчата від 3 до 12 разів обходять церкву опівночі, повторюючи заклинання. І після цієї нехитрої процедури, вважається, до них повинна прийти справжня любов. Також, незаміжні англійські дівчата обов'язково цього дня кидають в річку або ставок згорнуті клаптики паперу з написаними на них чоловічими іменами. Ім'я, яке спливе першим, буде носити суджений.
Привітання на День Валентина в Італії.
Радісні італійці відзначають День Святого Валентина інакше. Вони вважають, що краще поздоровлення на день Валентина - дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. В Італії цей день так і називається - "солодкий".
Привітання на День Валентина в Данії.
У холодній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти, які символізують вічність їхніх почуттів.
Привітання на День Валентина в Японії.
У Японії почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День Святого Валентина злегка нагадує "8 березня для чоловіків", оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Азартні японці в день Валентина влаштовують змагання на найгучніше признання в любові. Той, хто голосніше за всіх зізнався в любові отримує приз.
Привітання на День Валентина в Саудівській Аравії.
А ось у Саудівській Аравії День Валентина офіційно заборонений, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чесноти і запобігання гріха постановила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції розбещують розум підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, "валентинками" і всякою символікою, що відноситься до цього свята. А квіткові магазини зачинені. Ось таке ось привітання на День Святого Валентина від влади цієї арабської країни.
Привітання на День Валентина в Україні.
Ми, українці, звичайно теж святкуємо День Валентина і звичайно ж розуміємо, що сам святий Валентин, безумовно, існує і не так важливо, хто ким був, і яким це свято було раніше, якщо про вашу духовну любов дізнається той, хто вам по-справжньому дорогий.
< Попередня | Наступна > |
---|