Від 2 до 3: Монтессорі, Baby-fitness, Світ казок, Образотворче мистецтво, Ліплення. | |
Від 3 до 5: Умка, Ритмика, Англійська, Образотворче мистецтво, Ліплення. | |
Від 5 до 6: Підготовка до школи, Танці, Англійська, Образотворче мистецтво, Ліплення. |
Усі батьки рано чи пізно стикаються з цим питанням. Як краще підготувати малюка до наступного важливого етапу в його житті - навчанні в школі? Підготовчі заняття з дітьми перед школою, звичайно ж, є необхідністю для його подальшого успіху. Проте, основний напрям повинен йти не у бік навчання таким шкільним навичкам, як лист, читання, рахунок. Підготовка до школи дитини має бути системною - це комплексна робота по соціальному, особовому, творчому і фізичному розвитку маленької особистості.
Видатний учений, російський психолог Л.И. Божович у своїх книгах описала період життя, коли малюк підходить до шкільного віку, в цей період повністю міняється відношення крихітки до того, що усьому, що оточує, включаючи навіть його спосіб життя. Необхідно знати, що становище школяра в суспільстві створює особливу моральну спрямованість розвитку дитячій особі маленького чоловічка. Навчання для нього полягає не лише в роботі по засвоєнню необхідних знань, як способу побудови майбутнього успішного життя, ще навчання сприймається малюком як його власна трудова діяльність, як його соціальна участь в житті суспільства. Те, як першокласник зможе справлятися зі своїми шкільними обов'язками, чи почуватиме себе успішним, має для його особи величезне значення. Виходить, що підготовка до школи - це не лише питання освіти, інтелектуального розвитку маленьких дарувань, але і формування особи, правильного сприйняття соціуму.
Вибір, в яких формах і в яких дошкільних учбових закладах відбуватиметься підготовка до школи дитини, залишається за вами. Методи можуть бути різними - в спеціальній групі з підготовки до школи (інформація викладена нижче) або в індивідуальній роботі з репетитором. Заняття можуть проводити як мама з папою, так і досвідчені педагоги. Плюс при відвідуванні репетитора у тому, що ваш малюк отримує повністю індивідуальне заняття, що звичайно, сприяє глибокому вивченню матеріалу. Мінус полягає в тому, що ваше чадо не отримує навички спілкування з однолітками і в суспільстві - тобто процес соціалізації відсутній. Важливе те, що це мають бути постійні і регулярні заняття, бажано в одне і теж час. Чим раніше ви почнете розвиваючі заняття, тим більших результатів доб'єтеся. Зазвичай обізнані батьки розпочинають дитячі заняття приблизно з 1,5-2 року.
Головна мета розвиваючих занять і ігор полягає не лише в тому, щоб дати певні знання, навчити малюка самостійно грати, а в грі розвиватися. Головна мета розвиваючих ігор і занять полягає в тому, щоб налагодити позитивний контакт малюка з людьми, що оточують його.
Заняття по підготовці дитини до школи вимагають від малюка певної внутрішньої організації, концентрації уваги, заняття учать його стежити за якістю своєї роботи, оцінювати її, вибудовувати певний план дій. Не проводьте і стежте, що б інші педагоги не провели розвиваючі заняття в жорсткій армійській формі: пояснив - запам'ятав - відповідай. Якщо у малюка абсолютно немає ніякого бажання займатися, тоді не слід його примушувати.
Не забувайте і про те, що фахівці рекомендують займатися з дітьми кілька разів в день, по 2-3 рази в тиждень. Бажано, щоб один і той же вид діяльності тривав не більше 20 хвилин і якщо заняття тривалістю 40 хвилин або більше, зміна діяльності повинна відбуватися кожні 15-20 хвилин під час розвиваючого заняття. Так само повинні відбуватися физкульт-паузы, під час яких малюк може посуватися і попустувати.
До підготовчих занять слід готуватися заздалегідь і підходити до них як можна лояльніше, враховуючи особливості кожної дитини. Учителі молодших класів, навіть в звичайній загальноосвітній школі, чекають від першокласника досить високий рівень підготовчих знань і навичок з перших днів навчання в школі, а що говорити про іншу престижну школу або гімназію? Звичайно в таких учбових закладах вимоги до першокласника ще вище.
Сьогодні підготовка дитини до школи - необхідний і неминучий етап дошкільної освіти вашого малюка. Як правило, набір в групу підготовки до школи проходить за рік до вступу в учбовий заклад, тобто у вересні. Замисліться про вибір варіанту занять, а ми постараємося зорієнтувати вас в цьому питанні.
Підготовка до школи, яку дає дитячий сад.
У кожному дитячому саду обов'язкові розвиваючі заняття підготовки дитини до школи. Це дійсно найдоступніший і простіший варіант. Плюси таких занять в тому, що можна економити власні і сили, і час, і до того ж у більшості випадків, це абсолютно не дорого. Крім того, займатися в звичній атмосфері садка з добре знайомою вихователькою малюкові зручно і комфортно.
Одне з найосновніших завдань підготовки до школи дитини - зрозуміти і навчитися належно поводитися в новій незвичній обстановці, побудувати хороші стосунки з такими ж дітьми однолітками і з дорослими - педагогами, учителями, наставниками. Адже в середньому учбовому закладі дистанція взаємовідносин з учителем, значно більше, чим між вихователем і малюком в дитячому садку. Тому, якщо навіть у малюка буде усе виходити, і він матиме необхідні знання при підготовці дитини до школи, малюк може просто виявитися психологічно не готовим до нового типу стосунків, нової атмосфери. Це може негативно вплинути на його адаптацію в школі, а в деяких випадках виробити небажані комплекси на багато років навчання.
І хоча вихователі дитячих садів не віддають переваги індивідуальній роботі з дітьми, рівень знань, який припускають підготовчі групи дитячого саду, достатній для вступу до районної середньої школи. Виключенням з правил можуть бути спеціальні і спеціалізовані сади-школи при учбових закладах, де програми підготовчої групи і першого класу скоординированы, та і учителі молодших класів так само приймають активну роль в підготовці діток до школи. Про це піде мова нижче.
Підготовка до школи в гімназії.
Якщо ви хочете віддати крихітку в певний коледж (гімназію) з високим конкурсом, то можна піти в підготовчу групу при такій гімназії. Учителі і педагоги вже побачили і запам'ятали дітей за час навчального року, тому перші класи формуються в основному з таких дітей. Програма тут, як ми говорили, скоординирована з програмою першого класу, а заняття ведуть педагоги, які і набирають дітей в школу. За час підготовки до школи, майбутній дошкільник зможе звикнути до обстановки, адаптуватися до шкільних вимог, і зрозуміло, до свого першого учителя. Проте, потрібно не забувати, що гімназія не гарантує, що усі, хто відвідує курси, стануть її учнями. Подумайте про запасні варіанти, дізнайтеся, які школи у вашому районі працюють по тих же програмах.
Якщо школа досить престижна, то вимоги до дітей і рівень навантажень досить серйозний. Це вже майже справжнє навчання, яке вимагає від дітей уміння концентруватися, швидко і чітко виконувати вказівки учителя, доводити до кінця завдання, без зусиль перемикатися з одного виду діяльності на інший. Далеко не усі діти готові до таких навантажень. Тому, якщо малюкові тільки виповнилося 5 років, у нього є якісь психологічні або логопедичні проблеми, гарненько подумайте, перш ніж віддавати його на такі підготовчі курси.
Підготовка до школи в Дитячому центрі розвитку.
Хочемо вам порекомендувати дитячі розвиваючі центри, які так само проводять підготовку до школи. При розвиваючих центрах є кваліфіковані психологи, які протестують малюка, постежать за ним під час занять і порекомендують відповідну школу. І якщо у вашого малюка є якісь проблеми, які можуть завадити вступу в школу і його подальшому успішному навчанню, допоможуть скоректувати їх.
Навчання і підготовка до школи, яку пропонують розвиваючі центри ведеться грунтуючись на загальноосвітні програми, прийняті Міністерством освіти, включають прогресивні методики розвитку дітей (Зайцева, Домана, Лупан), а так само перевірені авторські розробки педагогів-методистів. У дитячому центрі малюк отримає дуже хорошу підготовку до школи, як інтелектуальну, так і морально-психологічну. До того ж, ті, що розвивають дитячі центри включають в комплексні заняття і творчі, і інтелектуальні предмети, такі як англійський, музика, образотворча творчість, ритміка та ін.
Існує багато різних методик навчання і розвитку. Шановні батьки, обов'язково поцікавтеся, які вимоги пред'являє школа або гімназія майбутньому першокласникові, по яких програмах йде навчання в першому класі, щоб програми підготовчих курсів і 1-го класу школи, в яку ви поступаєте, були як можна ближчі. Ми бажаємо вам і вашому чаду успішного життєвого шляху і нехай з легкістю поступить в приватний дитячий сад Позняки!
Статті по темі:
"Як підготувати дитину до школи"
"Тестування при вступі до школи" російська версія
"Тестування під година вступу до школи" українська версія
< Попередня | Наступна > |
---|